Stomatologie https://dentica.cz Sat, 10 Jun 2023 07:35:43 +0000 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Zubní implantáty https://dentica.cz/zubni-implantologie https://dentica.cz/zubni-implantologie Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou prakticky trvalé náhrady chybějících zubů a skvělou alternativou všech umělých chrupů.

Zubní implantáty se ve stomatologii využívají z různých důvodů. Jednoduše Vám nahradí starý zub, ať už jste o něj přišli zanedbáním péče nebo úrazem. Zubní implantáty vypadají a fungují stejně jako by byly přirozenou součástí Vašeho chrupu. Tak jako zubní kořeny i zubní implantáty jsou neviditelné a chirurgicky upevněné v čelisti.

Proč zubní implantát?

 • Nejmodernější a nejvyspělejší zubní náhrada
 • Zachovává čelistní kost
 • Udržuje mladistvý vzhled
 • Navrátí Vám Váš přirozený úsměv

Jsem vhodným kandidátem pro zubní implantát?


Ve všeobecnosti lze říct, že v případě ztráty zubu/zubů se automaticky stáváte kandidátem na zubní implantáty. Je však více než důležité, abyste byli v dobrém zdravotním stavu. Existují okolnosti a nemoci, které mohu negativně ovlivnit, zdali jsou zubní implantáty pro Vás vhodné.

Rizikové skupiny:

 • Težcí kuřáci
 • Težcí alkoholici
 • Lidé s poškozeným imunitním systémem
 • Lidé trpící bruxismem (skřípání zubů)
 • Lidé trpící onemocněním dásní

V každém případě je nutné ošetřujícího lékaře informovat komplexně o Vašem zdravotním stavu (minulém i současném).

Postup při zavedení zubního implantátu


Na kompletní ošetření a zavedení zubního implantátu s následným nasazením korunky jsou potřeba 3-4 návštěvy zubní ordinace.

 • Každému ošetření a zákroku předchází příjemná a odborná konzultace s naším implantologem, který zhodnotí Vaše možnosti. Provede se vyšetření ústní dutiny a vytvoří se potřebné RTG snímky. V případě, že je vše v naprostém pořádku, vybere se pro Vás vhodný termín zákroku pro zavedení zubního implantátu.
 • Při druhé návštěvě se může začít se zavedením zubního implantátu. Zákrok trvá 30-40 minut a provádí se většinou v lokální anestezii a je zcela bezbolestný. Doba hojení po zavedení zubního implantátu je individuální, v průměru však 8 až 16 týdnů.
 • Při další návštěvě zubní lékař zhotoví otisk a odešle do zubní laboratoře, kde vyhotoví zubní korunku.
 • Dalším a zároveň posledním krokem po zavedení zubního implantátu je nasazení korunky.

Nicméně i zubní implantáty, tak jako Vaše přirozené zuby, vyžadují dokonalou denní péči a zubní hygienu.

Služba se připravuje.

 

]]>
Denticadentalcliniccz@gmail.com (Zubní ordinace) Implantologie Mon, 11 Sep 2017 00:00:00 +0000
Protetika https://dentica.cz/protetika https://dentica.cz/protetika Protetika

Stomatologická protetika se zabývá nahrazením chybějících zubů. Rehabilituje žvýkací, fonační a estetickou funkci chrupu. Dělí se na: fixní a snímatelnou protetiku.

Samotná fixní náhrada může být zhotovena z různých materiálů

 • Celokeramické korunky (zirkonové)
 • metalokeramické korunky
 • kovové korunky
 • pryskyřicové korunky
 • fazetované korunky
 • estetické fasety
Samotný návrh protetického řešení Vám samozřejmě vytvoříme po konzultaci v naší zubní ordinaci Dentica v Plzni.

]]>
Denticadentalcliniccz@gmail.com (Zubní ordinace) Protetika Sat, 06 Apr 2013 14:50:00 +0000
Dětská stomatologie https://dentica.cz/detska-stomatologie https://dentica.cz/detska-stomatologie Dětská stomatologie

Děti tvoří speciální a osobitou součást klientů zubní ordinace Dentica.

Existuje mnoho moderních metod ve stomatologii, jak provádět zubní diagnostiku nebo zubní ošetření u dětí kvalitně a bezbolestně. Je tu však jedna metoda v dětské stomatologii, která je ze všech nejdůležitější - prostě milovat děti a navodit jim pocit, že doktor je jejich přítel. S dětmi je důležité najít společnou řeč, aby se cítily jako doma a pojmout ošetření jako zajímavou hru. Tvrdíme, že děti by měly začít s profylaktickým zubním ošetřením již od dvou let a samozřejmě doporučujeme návštěvu zubaře každé tři měsíce, aby si na něj postupně zvykly. Vždy žádáme rodiče, aby neříkali svým dětem: "Nebojte se, zubař Vám neublíží!", ale spíše: "Bude to zajímavé a zábavné".

Nově Vám nabízíme i práci s entonox, který tlumí bolest, zbavuje strachu z ošetření vašeho dítěte.
]]>
Denticadentalcliniccz@gmail.com (Zubní ordinace) Praktická stomatologie Sat, 06 Apr 2013 14:31:08 +0000
Dentální hygiena https://dentica.cz/dentalni-hygiena-v-plzni https://dentica.cz/dentalni-hygiena-v-plzni Dentální hygiena

Dentální hygiena aneb profesionální čištění zubů zubním lékařem nebo dentální hygienistkou.

Dentální hygiena i s možností Airflow v našem Stomatologickém centru Dentica v Plzni. Zbavíte se nežádoucích skvrn, zubního kamene i bakteriálních nánosů. Zmenšíte riziko vzniku zubního kazu. Dentální hygienou docílíme odstranění zubního kamene, který se jednoduše může vyvinout i při pečlivém čištění zubů zubním kartáčkem a dentální nití. Proč dentální hygiena? Při profesionálním čištění zubů - dentální hygiena se z povrchu odstraňují různé barevné pigmenty, bakteriální povlaky a taky již výše zmíněný zubní kámen. Při dentální hygieně se nánosy z povrchu odstraňují ručními nástroji nebo ultrazvukem. Po odstranění nánosů se povrch zubů vyleští a zafluoriduje. To sníží jejich citlivost a zvýší odolnost vůči zubnímu kazu. Účelem dentální hygieny je dokonale hladký povrch zubu zbavený bakterií a zbarvení. Pokud bakterie pravidelně neodstraňujeme, pronikají do hloubky a způsobují zánět dásní a rozpouštějí kost. Zuby se začnou kývat, a přestože jsou zdravé, nemají žádnou výplň a po čase vypadnou. Toto onemocnění se nazývá parodontitida. Profesionální čištění - dentální hygiena zubů je nutné vykonávat 2 až 4 krát do roka.

Airflow - pískování


Pomocí technologie Airflow se odstraní nevzhledné pigmenty na zubech i v prostoru mezi zuby bez poškození povrchu zubů. Metoda Airflow je mechanický princip založený na velmi jemném pískování a leštění zubů. Hlavní výhodou Airflow je, že se vyčistí i nánosy z mezizubních prostor, které při běžném způsobu ošetření nejsou dostupné.

]]>
Denticadentalcliniccz@gmail.com (Zubní ordinace) Dentální hygiena Thu, 07 Mar 2013 08:53:05 +0000
Bělení zubů https://dentica.cz/beleni-zubu https://dentica.cz/beleni-zubu Bělení zubů

Podle Americké akademie kosmetické stomatologie, většina Američanů spojuje zdravé, bílé zuby s úspěchem v lásce a podnikání.

Nic neosvěží Váš vzhled více jako jasný, bílý úsměv. Krásný, bílý úsměv je jedna z prvních věcí, které si všimnete, když někoho potkáte. Mnoho lidí si uvědomuje, že bělejší úsměv je poměrně snadný způsob jak vypadat mladší a atraktivnější. Mít bělejší, jasnější a oslnivý úsměv nebylo nikdy jednodušší!

Pure Whitening je jedinečné bělení zubů na světě se zárukou výsledku a trvanlivosti.

]]>
Denticadentalcliniccz@gmail.com (Zubní ordinace) Dentální hygiena Wed, 06 Mar 2013 08:53:00 +0000
Zubní estetika https://dentica.cz/zachovna-stomatologie https://dentica.cz/zachovna-stomatologie Zubní estetika

Estetická stomatologie - výměna amalgámových plomb za bílé + široká škála metod

Co získáte?

 • Výměnu jedné amalgámové plomby za bílou, kompozitní plombu
 • Konzultaci zdarma
 • Intraorální snímek zdarma
 • Ošetření v příjemném a maximálně profesionálním prostředí bez stresu

   Amalgám versus bílá plomba

   V současnosti je amalgámová plomba přežitkem. Pod amalgámovými plombami se zuby často dále kazí a neošetřený kaz pod plombou může vést ke ztrátě zubu. Namísto zkorodované, zčernané, staré plomby dostanete neznatelnou plombu barvy zubu, která je nejen estetická, ale hlavně se zabrání dalšímu kazu. Navíc při současné kvalitě bílých kompozitních plomb se nemusíte bát ani výměny na větších plochách.


    V rámci estetické stomatologie nabízíme našim klientům širokou škálu metod

    • Fotokompozitní výplně v předním a zadním úseku chrupu
    • Fotokompozitní fazety zhotovené přímou modelací v dutině ústní
    • Estetické rekonstrukce zubů v zadním úseku chrupu přímou modelací v dutiny ústní 
    • Estetické dostavby úrazem poškozených zubů 
    • Korekce velikosti a tvaru zubů 
    • Uzavření mezer mezi zuby
    • Odstranění různých jiných defektů zubů (např.: skvrny, praskliny apod.)

    Kariologie a endodoncie

    V rámci karilologie našim klientům nabízíme širokou škálu bílých a amalgamových výplní v předním a zadním úseku chrupu.

    Endodoncie

    V případě pokročilého zubního kazu je často nutné endodontické ošetření (ošetření kořenového kanálku). Cílem endodoncie je vyčištění kanálku od zanícených tkání a bakterií, dezinfekce kanálku a jeho hermetické zapečetění. Endodontické ošetření se v Dentica provádí v lokální anestezii, bezbolestně.

]]>
Denticadentalcliniccz@gmail.com (Zubní ordinace) Praktická stomatologie Fri, 01 Mar 2013 10:06:45 +0000
Kiss Me Cool !!! https://dentica.cz/dentalni-hygiena/item/204-kiss-me-cool https://dentica.cz/dentalni-hygiena/item/204-kiss-me-cool Kiss Me Cool

Nelíbá mě, tak už mě nemiluje! To je první věc, která nám prolétne hlavou, když se ze vztahu vytratí líbání. Problém není v lásce, ale v ústní hygiene.

Možností, proč se líbání z vašeho vztahu vytratilo, může být víc. Proto je dobré si s partnerem promluvit a zjistit, proč vás najednou odmítá. Existuje řada případů, kdy partnerovi – vlivem zubní nemoci nebo konzumace nevhodného jídla – z úst tak nelibě vonělo, že nás to od líbání odradilo. Partner se nejdřív odtahoval, poté se přestal líbat úplně.Dentica

Důvody, proč se líbat
● Budete zdraví. Vědci jsou přesvědčeni, že líbání je prevencí proti nemocem. Posiluje totiž imunitu, a díky tomu tělo chrání před bacily a viry.
● Budete žít déle. Američtí vědci přišli se zajímavým zjištěním. Lidé, kteří se pravidelně líbají, žijí v průměru o pět let déle. A zvlášť to platí u mužů!
● Nebude vás nic bolet. Sliny obsahují substance, které nejenže urychlují hojení ran, ale také tiší bolest.
● Budete mít nižší tlak a cholesterol. Vědci prokázali, že dlouhý vášnivý polibek má i další blahodárný vliv na zdraví – snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. ● Nebudete mít vrásky. Při líbání se zapojuje velká část obličejových svalů, které se tak posilují. Díky tomu se může zlepšit stav vaší pleti a vrásky mohou být méně viditelné.
● Budete mít zdravé zuby. Je prokázáno, že líbání prospívá i zubům. Zvyšuje se při něm totiž tvorba slin, které chrání před tvorbou zubního kazu.
● Zhubnete. Za minutu líbání spálíte až 26 kalorií. Čím vášnivější polibek, tím lépe.


]]>
Denticadentalcliniccz@gmail.com (Zubní ordinace) Dentální hygiena Fri, 01 Mar 2013 08:39:32 +0000